OPIS METODY
Zabieg stymulacji tkankowej to terapia przeciwstarzeniowa, służąca do odbudowy struktury skóry. Profesjonalna aplikacja daje bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry. Dzięki aktywnym składnikom zawartym w stymulatorach tkankowych, dochodzi nie tylko do wymuszenia na tkankach silnych procesów naprawczych lecz również do pobudzenia receptorów w fibroblastach, a te z kolei aktywują syntezę kolagenu i elastyny. Celem iniekcji stymulatorów tkankowych jest przede wszystkim przywrócenie odpowiednich parametrów skóry. Dzięki stymulacji i naturalnie zachodzącym procesom w skórze, można dłużej cieszyć się jej świeżością oraz odmłodzeniem.
NA CZYM POLEGA ZABIEG
Zabieg polega na iniekcyjnym podaniu medycznego preparatu w wybraną okolicę zabiegową. Grupa stymulatorów tkankowych jest bogata i nieustannie się poszerza. Konieczne jest indywidualne dobranie preparatu przez specjalistę, bowiem różnią się one rodzajem substancji czynnych i mechanizmem ich działania, jak i wskazaniem co do obszaru poddanego terapii.
WSKAZANIA
CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZABIEGU
W zależności od preparatu 2-4 zabiegi w odstępach od 14 do 30 dni. Efekt serii zabiegów zwykle utrzymuje się około 12-16 miesięcy. Po tym czasie zaleca się wykonanie 1 zabiegu na kwartał celem podtrzymania efektów.
PRZECIWWSKAZANIA
- Cukrzyca
- Ciąża oraz okres laktacji
- Nowotwory
- Opryszczka, ropne stany zapalne skóry
- Epilepsja
- Wirusowe Zapalenie Wątroby
- Skóra silnie naczyniowa
- Łuszczyca
- RZS
- Stwardnienie Rozsiane
- Choroba Hashimoto
- Toczeń Rumieniowaty Układowy
- Stosowanie leków przeciwzakrzepowych (aspiryna, Clexane, Heparyna, Acard)
- Antybiotykoterapia (2 tygodnie przerwy)
- Retinoidy (6 miesięcy przerwy)
- Choroby bakteryjne i wirusowe