Site Overlay

MICROBIOME SPECRUM – BYDGOSZCZ

OPIS METODY
Zabieg ma na celu wsparcie naturalnej mikrobioty skóry poprzez zapewnienie jej źródła węglowodanów, azotu i mikroelementów. Dobrze funkcjonująca mikrobiota, to klucz dla zdrowej i młodo wyglądającej skóry. Bariera fizyczna, którą stanowi warstwa naskórka oraz mikrobiota skóry tworzą integralną część prawidłowo funkcjonującego układu odpornościowego. Ubogi mikrobiom może prowadzić do uszkodzenia bariery skórnej, co przekłada się na występowanie dermatoz takich jak, atopowe zapalenie skóry, egzema czy trądzik.
NA CZYM POLEGA ZABIEG

Zabieg polega na wzmocnieniu funkcji ochronnych skóry poprzez przywrócenie równowagi skórnej mikrobioty oraz odbudowę bariery hydrolipidowej. W trakcie zabiegu wykorzystujemy substancje aktywne tj. ProBio Repair, ekstrakt z Laminaria digitata, ekstrakt z fermentowanego miodu czarnych pszczół, kaolin, aloes i wiele innych. Składniki wprowadzamy manualnie i za pomocą sonoforezy.

CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZABIEGU

Polecany jako pojedynczy zabieg rewitalizujący, bądź intensywna kuracja wzmacniająca skórę, składająca się z serii 8-10 zabiegów. Raz w tygodniu przez okres miesiąca, następnie powtórzyć moduł po 2 tygodniach przerwy.