Site Overlay

MAKIJAŻ PERMANENTNY

OPIS METODY

Celem makijażu permanentnego jest uzyskanie trwałego rysunku brwi, kresek na powiekach górnych i dolnych oraz symetrycznego konturu ust. Mikropigmentacja ta jest jedną z najbardziej rozwijających się dziedzin kosmetyki. Zabieg ten można zaliczyć do innowacyjnego i ekskluzywnego. Polega na umieszczeniu pigmentu pod powierzchnią naskórka za pomocą igły. Czas utrzymania się pigmentu w skórze wynosi od około 1 rok do 3 lat. Po tym okresie należy odświeżyć makijaż. Cały zabieg przeprowadzany jest na znieczuleniu.

PRZED ZABIEGIEM

Zabieg odbywa się zawsze po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Następnie w rozmowie określamy potrzeby i oczekiwania do makijażu permanentnego. Dobieramy odpowiednio kolor barwnika. Wykonujemy wstępny rysunek imitujący efekt makijażu trwałego.

PIGMENTACJA

Odbywa się za pomocą nowoczesnego urządzenia na moduły igłowe, poprzez które mikropigmenty wprowadzane są w naskórek. Czas zabiegu zależny jest od cech indywidualnych naskórka, ok. 1, 5-2godz.

PO ZABIEGU

Po zabiegu skóra jest podrażniona i opuchnięta w zależności od indywidualnej wrażliwości. Zawsze po zabiegu należy odpowiednio pielęgnować skórę preparatami łagodzącymi, dzięki temu proces gojenia trwa kilka dni. Naturalnym procesem gojenia jest powstanie w miejscu pigmentacji tzw. strupków, które złuszczają się w przeciągu kilku dni. Nasycenie powierzchni objętej makijażem permanentnym bezpośrednio po zabiegu jest bardzo intensywny. Efekt końcowy osadzenia i przyjęcia się pigmentu widoczny jest po wygojeniu i wyłuszczeniu strupków. Przez 2 tygodnie po zabiegu nie można korzystać z basenu, sauny, nie można się opalać, złuszczać naskórka.

W celu uzyskania równomiernego, odpowiednio nasyconego kolorem makijażu permanentnego wykonuje się zabieg dopigmentowania po 4-8 tygodniach od pierwszej wizyty. Z biegiem czasu makijaż blednie, płowieje, co jest naturalną konsekwencją złuszczania się naskórka, działania promieniowania UV, stosowania pielęgnacji kosmetycznej. W związku z tym polecane jest wykonywanie zabiegów odświeżających, które wykonuje się w zależności od potrzeb klienta. Średnio efekt makijażu permanentnego utrzymuje się 2-5 lat.