Site Overlay

LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA

OPIS METODY

Medilase Pro to najnowszy laser diodowy o czterech długościach fali 755nm, 808nm, 940nm i 1064nm. Nowoczesny system chłodzenia głowicy sprawia, że miejsca poddane zabiegowi schładzane są do temperatury nawet -16°C po każdym skierowaniu wiązki energii lasera. Dzięki temu zabiegi wykonywane przy użyciu lasera diodowego Medilase Pro są komfortowe, szybkie oraz bezbolesne.  

Jak działa laser diodowy?

Światło laserowe przenika przez powierzchnię skóry i dociera do mieszków włosowych. Następnie zostaje zaabsorbowane i przekształcone w ciepło w efekcie czego dochodzi do uszkodzenia włosa oraz cebulek odpowiadających za jego wzrost. Melanina zawarta we włosie pochłania wiązkę i dzięki temu zjawisku dochodzi do znacznego uszkodzenia. Podziały komórkowe zostają zahamowane, włos przestaje rosnąć i wypada. Epilacja laserowa Medilase Pro umożliwia trwałe usunięcie włosów ze wszystkich okolic ciała.

4 wiązki w jednym urządzeniu sprawiają, ze mogą zostać uszkodzone wszystkie włosy z wyjątkiem siwych. Z laserem medycznym MediLase Pro możliwe jest przeprowadzenie skutecznych zabiegów nawet u osób o ciemniejszej karnacji.

 

755 nm – wiązka przeznaczona do płytko osadzonych  włosów jasnych i cienkich

808 nm – wiązka przeznaczona do głęboko osadzonych włosów ciemnych i grubych

940 nm – wiązka przeznaczona do płytko osadzonych włosów ciemnych jak i jasnych u osób z fototypem IV

1064 nm – wiązka przeznaczona do płytko osadzonych ciemnych włosów

ILOŚĆ ZABIEGÓW

Zaleca się wykonać 6-10 zabiegów w zależności od rodzaju włosa, na każde miejsce poddane zabiegowi.
Efekt przerzedzenia włosów widoczny jest już od 2-3 zabiegu.
Pomiędzy zabiegami należy zrobić odstęp 4-6tygodni, w zależności od tempa wzrostu włosa.